Resort finansów poinformował w komunikacie o przygotowaniu założenia do drugiej ustawy nowelizującej ustawę o VAT oraz uzupełnienie założeń dotyczących rozwiązań biznesowych. Mają one ułatwić wdrożenie obowiązkowego KSeF. Ze względu na powódź konsultacje zostają przesunięte i ruszą za miesiąc.
Zobacz także
Poznaj ważny wyrok NSA dotyczący zakwaterowania pracownika oddelegowanego >
Preferencje podatkowe. Wspierając Ukraińców, można z nich korzystać do końca 2024 roku >
Wsparcie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2024 roku. Jak skorzystać? >
Uchwała o sygnalistach ma zapewnić ochrona pracowników zgłaszających naruszenie prawa w związku z zatrudnieniem niezależnie od podstawy i formy świadczenia pracy lub pełnienia służby. Ustawa została już podpisana przez prezydenta.
Resort finansów przygotował projekt rozporządzenia, które dostosowuje obecne regulacje do nowych terminów wejścia w życie obowiązkowego KSeF.
Poznasz zakres najnowszych zmian dotyczących JPK.
Sprawdzisz terminy wejścia w życie zmian.
Obowiązkowy KSEF od 1 lutego 2026 r. dla wszystkich podatników. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o VAT, ale to jeszcze nic pewnego >
Minister finansów na konferencji dotyczącej wyników konsultacji w zakresie KSeF mówił m.in. o możliwości wystawiania w KSeF faktur konsumenckich. Poznaj inne nowości dotyczące KSeF, które poznaliśmy po spotkaniu w MF.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Kiedy będą znane projekty nowych aktów prawnych dotyczących KSeF;
Od kiedy ruszy infolinia dotycząca KSeF;
Jakie nowości w stosunku do obecnych rozwiązań pojawią się w KSeF.
Przy obliczaniu wynagrodzenia miesięcznego w celu sprawdzenia, czy osiągnęło poziom płacy minimalnej, od 1 stycznia 2024 r. nie jest uwzględniany dodatek za szczególne warunki pracy. Sprawdź pozostałe zmiany, które zaczęły obowiązywać na początku 2024 roku.
Dziś podczas prasowego briefingu minister finansów Andrzeja Domańskiego poinformował o przesunięciu terminu wejścia w życie przepisów o KSeF. Z informacji przekazanej w trakcie briefingu wynika iż nowe przepisy wejdą w życie najwcześniej na początku 2025 r.
Pod koniec roku mają zmienić się przepisy wykonawcze dotyczące przesyłania do organów podatkowych pełnomocnictw drogą elektroniczną. Ich celem jest m.in. dostosowanie obowiązujących w tym zakresie regulacji do nowych przepisów o doręczeniach elektronicznych.
Nowelizację ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej przewiduje projekt przepisów w tej sprawie, przygotowany przez resort rodziny i polityki społecznej. Przy okazji zmian, o których mowa, ma również zostać rozszerzony katalog zwolnień podatkowych, funkcjonujących na gruncie ustawy o PIT.
1 lipca 2023 r. weszła w życie zasadnicza część zmian, jakie wprowadziła kompleksowa nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego. Nowe rozwiązania mają przyspieszyć i usprawnić sprawy cywilne i gospodarcze w sądach.
© Wydawnictwo Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.