Pytanie: Fundacja zakupiła samochód osobowy o wartości poniżej 150.000 zł. Samochód jest wykorzystywany w realizacji celów statutowych dotyczących działalności odpłatnej i nieodpłatnej. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej i nie otrzymuje dotacji, przychody powstają z darowizn i działalności odpłatnej. Czy amortyzacja samochodu będącego środkiem trwałym stanowi amortyzację podatkową? Jeżeli nie, to czy powinniśmy kwotę wydatku na samochód opodatkować CIT i zapłacić CIT?
Zobacz także
Do jakiego wieku dziecka przysługuje zasiłek opiekuńczy?
Gdzie powinno być przesłane roczne sprawozdanie stowarzyszenia wpisanego do KRS?
Z jaką najdalszą datą można honorować informację z KRK?
Pytanie: Stowarzyszenie posiada samochód osobowy (wpisany do ewidencji środków trwałych), ponadto w 2018 roku zawarło umowę leasingu. Przedmiotem tej umowy jest samochód osobowy (o wartości do 150.000 zł). Jednostka wykorzystuje ww. samochody osobowe na potrzeby działalności gospodarczej (zasady wykorzystywania tych samochodów zapisano w regulaminie), przy czym nie prowadzi ewidencji przebiegu pojazdu, o której mowa w art. 86a ust. 4 ustawy o VAT. W związku z tym, czy z kosztów uzyskania przychodów wyłączyć 25% poniesionych wydatków, z zastrzeżeniem pkt 30 z tytułu kosztów używania samochodów osobowych na potrzeby działalności gospodarczej?
Dowiesz się:
© Wydawnictwo Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.