Kiedy ująć w JPK_VAT faktury zaległe i korygującą ?

Jolanta Kica

Autor: Jolanta Kica

Dodano: 26 maja 2023
W kwietniu podatnik otrzymał od kontrahenta zaległe faktury zakupu towaru z lutego 2023 i korektę in minus dotyczącą tego zakupu

Pytanie: W kwietniu podatnik otrzymał od kontrahenta zaległe faktury zakupu towaru z lutego 2023 i korektę in minus dotyczącą tego zakupu, które nie były ujęte w deklaracji JPK w lutym. Podatnik zamierza rozliczyć je w deklaracji JPK w kwietniu 2023 r. Jak natomiast postąpić w przypadku faktury korygującej in minus z kwietnia? Czy należy ją wykazać w deklaracji w kwietniu 2023 roku, czyli przed rozliczeniem faktury pierwotnej?

Pozostało jeszcze 88% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Testuj Portal NGO BEZPŁATNIE przez 14 dni!

Sprawdź, co zyskujesz:

  • Nieograniczony dostęp do Portalu NGO: codziennie nowe informacje,
  • Magazyn Finanse i Prawo w NGO w wersji papierowej, elektronicznej i PDF,
  • Nielimitowane, indywidualne konsultacje z ekspertami,
  • Bezpłatny newsletter raz w tygodniu,
  • Materiały „na życzenie”,
  • E-booki, wzory dokumentów, kalkulatory, wskaźniki
Sprawdź szczegóły »

Logowanie:

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Jolanta Kica

Autor: Jolanta Kica

Absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Radca prawny, doradca podatkowy w spółce Librum sp. z o.o. Spółka doradztwa podatkowego. Posiada wieloletnie doświadczenie oraz ugruntowaną wiedzę w zakresie rachunkowości i prawa podatkowego, a także prawa cywilnego i gospodarczego. Współpracuje z największymi firmami na Dolnym Śląsku. Autor związany z wieloma wydawnictwami. Doświadczony trener z zakresu podatków i księgowości m.in. dla Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, korporacji prawniczych i firm szkoleniowych.

nr 284 kwiecień 2025

nr 284 kwiecień 2025
Dostępny w wersji elektronicznej