Bardzo fachowo, prostym językiem, wyczerpująco napisane artykuły. Podoba mi się też, że można wam zadać pytanie i zawsze uzyska się dokładną odpowiedź.
Środki trwałe w NGO. Jak bezbłędnie rozliczyć ich sprzedaż

Wiele organizacji pozarządowych posiada w swoich zasobach majątkowych składniki, które ujmowane są jako środki trwałe. Zdarza się, że składniki te przestają być użytkowane na potrzeby działalności NGO i zostają sprzedawane, czasem likwidowane. Pojawia się wtedy wątpliwość, jak prawidłowo rozliczyć takie działania.
-
Sprawdzisz, jak prawidłowo ująć księgowo sprzedaż środka trwałego w NGO, w tym jak zaksięgować przychody, koszty i nieumorzoną wartość majątku.
-
Poznaj różnicę między rozliczeniem księgowym a podatkowym – dowiesz się, kiedy dochód ze sprzedaży może być zwolniony z CIT.
-
Dowiesz się, że środki trwałe wykorzystywane w działalności statutowej nie podlegają podatkowej amortyzacji, ale ich zakup może być wydatkiem statutowym.
-
Poznaj konkretne przykłady księgowań i interpretacji podatkowych, które pomogą uniknąć błędów przy rozliczeniach sprzedaży majątku organizacji.
Testuj Portal NGO BEZPŁATNIE przez 14 dni!
Sprawdź, co zyskujesz:
- Nieograniczony dostęp do Portalu NGO: codziennie nowe informacje,
- Magazyn Finanse i Prawo w NGO w wersji papierowej, elektronicznej i PDF,
- Nielimitowane, indywidualne konsultacje z ekspertami,
- Bezpłatny newsletter raz w tygodniu,
- Materiały „na życzenie”,
- E-booki, wzory dokumentów, kalkulatory, wskaźniki
Logowanie:
Podobne artykuły
Zobacz również
Nasz magazyn Pokaż listę wydań »
Nr 286 maj 2025 r.
