Pytanie: Pracownik z umową na czas nieokreślony otrzymał rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy od zakończenia okresu pobierania świadczenia rehabilitacyjnego, czyli od 23 marca 2024 r. Decyzję otrzymał 2 lipca 2024 r. (renta przysługuje do 31 lipca 2025 r.). W okresie oczekiwania od 23 marca 2024 r. do 2 lipca 2024 r. była to nieobecność usprawiedliwiona niepłatna. Pracownik chce pozostać w zatrudnieniu na okres pobierania renty, czyli do 3 lipca .2025 r. Pracodawca i pracownik doszli do porozumienia, że pracownik pozostanie na urlopie bezpłatnym na okres trwania renty. Czy takie rozwiązanie jest możliwe? Pracownik ma zaległy urlop 23 dni z 2022 roku, 36 dni z 2023 roku oraz 36 dni policzony do końca 2024 roku. Załóżmy, że pracownik powróci do pracy po zakończeniu renty, zostanie dopuszczony do pracy i będzie wykorzystywał zaległy urlop. Ile urlopu wypoczynkowego będzie mu przysługiwało od 1 sierpnia 2025 r. po pomniejszeniu wymiaru w związku z przebywaniem na urlopie bezpłatnym?
Dowiesz się jaki wymiar urlopu bezpłatnego przysługuje pracownikowi, oraz czy wpływa on na wymiar urlopu wypoczynkowego.
Zobacz także
Z jaką najdalszą datą można honorować informację z KRK?
Jak rozliczyć dodatek do wynagrodzenia z tytułu dojazdu do pracy?
Kto ponosi koszt uzyskania informacji z KRK?
Jak proceduralnie zastosować do zlikwidowania izby gospodarczej nie prowadzącej działalności gospodarczej?
Pytanie: Zatrudniamy pracowników młodocianych zgłoszonych z kodem 012000. W okresie wakacji otrzymali urlop bezpłatny jako pracownicy młodociani, a zostali u nas zatrudnieni na umowę zlecenia jako monterzy. Z jakim kodem ubezpieczenia powinno zostać rozliczone ich wynagrodzenie za umowę zlecenia? Program Płatnik nie dopuszcza wpisania kodu 041100 – umowa zlecenia. Wymusza wpisanie kodu 012000.
© Wydawnictwo Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.