Pytanie: Jaką datę należy przyjąć dla wystawienia i otrzymania faktur wystawianych w trakcie awarii KSeF?
Pytanie: W przypadku systemu KSeF, tak jak każdego innego, mogą zdarzać się awarie, jak w takim przypadku wystawić fakturę dla klienta?
Pytanie: Proszę o informację jak nadać uprawnienia do pobierania i wystawiania faktur w KSeF dla pracownika jednostki oraz biura rachunkowego, które prowadzi księgowość organizacji?
Pytanie:Księgowość fundacji prowadzi biuro rachunkowe. Jakie zapisy w umowie z biurem rachunkowym w zakresie KSeF warto dodać do umowy?
Dziś podczas prasowego briefingu minister finansów Andrzeja Domańskiego poinformował o przesunięciu terminu wejścia w życie przepisów o KSeF. Z informacji przekazanej w trakcie briefingu wynika iż nowe przepisy wejdą w życie najwcześniej na początku 2025 r.
Pytanie: Nasza organizacja planuje zakup nowego programu, który zapewni współpracę z KSEF? Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu?
Pytanie: Wpłynęły do nas dwa zajęcia wynagrodzenia za pracę oraz wierzytelności zasiłku chorobowego i wezwanie do dokonywania potrąceń. Pierwsze na mocy przepisów art. 881 i dalszych kpc, drugie zajęcie jest na podstawie art. 881 § 2. Czy w związku z tymi zajęciami musimy zająć również świadczenie pieniężne na święta wypłacane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych? Zajęcia te dotyczą dwóch różnych osób.
Resort finansów przygotował projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie wystawiania faktur, który dostosowuje przepisy do KSeF. Projekt przewiduje trzy zmiany w treści niektórych szczególnych rodzajów faktur, z których dwie związane są z wprowadzanym obowiązkiem wystawiania faktur przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur.
Pytanie: Księgowość naszej organizacji prowadzi biuro rachunkowe. Jaki jest zakres jego odpowiedzialności w zakresie wystawiania faktur w imieniu klienta?
Pytanie: System KSeF uległ awarii. Podatnik musi wystawić fakturę korygującą. Jakimi zasadami się powinien kierować?
Pytanie: System KSeF uległ awarii. Podatnik musi wystawić duplikat faktury. Jakimi zasadami się powinien kierować?
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował do MF o przełożenie wejścia w życie przepisów dotyczących KSeF.
Rzecznik przedsiębiorców zwrócił uwagę, że podatnicy nie są przygotowani do obligatoryjnego stosowania KSeF.
Pytanie: Proszę o informację, czy nie posiadając podpisu zaufanego ani kwalifikowanego podpisu elektronicznego, można zalogować się do KSeF za pomocą profilu zaufanego? Czy trzeba w tym celu złożyć wcześniej do urzędu skarbowego zawiadomienie ZAW-FA?
Konsekwencje wprowadzenia obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur to wiele zmian pośrednio związanych z nowym systemem. Do jednych z ważniejszych zaliczyć można zmiany JPK_VAT. Resort finansów przygotował właśnie projekt w tej sprawie. Poznaj szczegóły zmian i zobacz, na jakie nowości trzeba się przygotować.
Ministerstwo Finansów opublikowało wyjaśnienia dotyczące rodzaju, modelu i zasad nadawania oraz odbierania uprawnień w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF).
© Wydawnictwo Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.