Nabór dotyczy 5 członków Rady Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, reprezentujących organizacje pozarządowe oraz podmioty określone w art. 3 ust. 3 o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, spośród kandydatów, z których każdy ma poparcie przynajmniej 20 organizacji pozarządowych lub podmiotów określonych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Trwa nabór na członków Rady Narodowego Instytutu Wolności
Przewodnicząca Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, pani Agnieszka Buczyńska, ogłosiła nabór na 5 członków Rady Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Członkiem Rady może być osoba, która:
korzysta z pełni praw publicznych;
cieszy się nieposzlakowaną opinią;
nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
posiada wiedzę i co najmniej trzyletnie doświadczenie w zakresie funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego, pożytku publicznego i wolontariatu.
Zgłoszenie kandydata na członka Rady powinno zawierać:
1.oświadczenie o poparciu dla kandydata pochodzące od przynajmniej 20 organizacji pozarządowych lub podmiotów określonych w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 1 do ogłoszenia (uwzględniany jest podpis elektroniczny osób uprawnionych);
2.CV kandydata (uwzględniające numer telefonu i e-mail);
3.oświadczenia kandydata (zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 2):
o niekaralności za przestępstwa umyślne oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
o wyrażeniu zgody na kandydowanie.
Zgłoszenia należy składać do 22 stycznia 2024 r. – decyduje data wpływu dokumentów do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zgłoszenie można przesłać:
w formie elektronicznej z elektronicznym podpisem kwalifikowanym wraz z poparciem ww. organizacji, także podpisanych elektronicznym podpisem kwalifikowanym oraz oświadczeniem kandydata (załącznik nr 2) z elektronicznym podpisem kwalifikowanym (dodatkowo pliki w formie edytowalnej rozszerzenie *.doc, *.docx) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem w temacie wiadomości: „Zgłoszenie do Rady NIW-CRSO”.
lub
w wersji papierowej wraz z załącznikami (oryginały dokumentów) na adres:
Departament Społeczeństwa Obywatelskiego
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Al. Ujazdowskie 1/3
00–583 Warszawa
z dopiskiem na kopercie: „Zgłoszenie do Rady NIW-CRSO”
Kontakt w sprawach organizacyjnych: Departament Społeczeństwa Obywatelskiego KPRM nr tel. [email protected], (22) 694 62 05, (22) 694 76 64
https://www.gov.pl