Pytanie: Nasza fundacja chce zatrudnić pracowników, którzy będą wykonywać pracę zdalnie. W jaki sposób najlepiej zawrzeć z pracownikiem umowę, by nie musiał on przyjeżdżać do siedziby fundacji znajdującej się w innym mieście?
Pytanie: Pracodawca wypłaca ryczałt z tyt. hybrydowej pracy zdalnej. Pracownik 10 dni w miesiącu deklaruje pracę zdalną, na co zgodę wyraża pracodawca. Czy jeżeli w danym miesiącu w związku z urlopem pracownik nie przepracował 10 dni zdalnie, ryczałt należy obliczyć jako liczbę godzin faktycznej pracy zdalnej? Czy w przypadku innej nieobecności, np. chorobowej, również należy liczyć ryczałt wg ustalonej stawki godzinowej razy faktyczna liczba godzin pracy zdalnej?
Pytanie: Pracownik złamał nogę i otrzymał zwolnienie lekarskie. Czy zignorowanie zwolnienia lekarskiego w sytuacji zawartego porozumienia o pracy zdalnej rodzi negatywne konsekwencje dla którejś ze stron?
Praca zdalna została wprowadzona do Kodeksu pracy jako oficjalna forma organizowania i wykonywania przez pracowników obowiązków służbowych na odległość. Dowiedz się , jak rozliczać koszty z nią związane.
© Wydawnictwo Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.