W przypadku inwentaryzacji drogą spisu z natury pożądane jest opracowanie zarówno harmonogramu, jak i planu inwentaryzacji dla tej metody. Przydatne będzie też opracowanie planu sytuacyjnego (mapa terenu jednostki) zawierającego odpowiednio nazwane miejsca składowania poszczególnych rodzajów zapasów w jednostce z podaniem osób za nie odpowiedzialnych i określeniem asortymentów (rodzajów) zapasów składowanych w tych miejscach.
Zobacz także
Jak proceduralnie zastosować do zlikwidowania izby gospodarczej nie prowadzącej działalności gospodarczej?
Czy można koszty dokumentować notą księgową?
Inwentaryzację metodą spisu z natury przeprowadza się co roku na dzień bilansowy. Ale od tej reguły są wyjątki. Mogą też wystąpić problemy dotyczące spisów w zakresie dostępności. Sprawdź jak przeprowadzić inwentaryzację tą metodą.
Dowiesz się:
Prawidłowo przeprowadzona inwentaryzacja to podstawa do sporządzenia rzetelnego sprawozdania finansowego. Głównym jej celem jest ustalenie rzeczywistego stanu aktywów i pasywów jednostki oraz doprowadzenie danych wynikających z ksiąg rachunkowych do ich zgodności ze stanem faktycznym.
© Wydawnictwo Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.