Główny Inspektor Pracy oraz jego zastępcy 5 grudnia uczestniczyli w ostatnich w tym roku obradach Rady Ochrony Pracy. Podczas obrad został zaprezentowany „Programu działania PIP na rok 2024”. Sprawdź, co będzie przedmiotem szczególnego zainteresowania inspektorów pracy w nadchodzącym roku.
Przedstawiony dokument powstał po analizie aktualnych problemów z obszaru ochrony pracy w kontekście dotychczasowej działalności. Uwzględnia on też najnowsze zmiany przepisów, a przede wszystkim propozycje zgłoszone przez partnerów społecznych i instytucjonalnych. Z przekazanych informacji wynika, że w 2024 roku Państwowa Inspekcja Pracy chce przeprowadzić ogółem 60 tysięcy kontroli. W ramach zadań koordynowanych centralnie różnymi formami działań prewencyjno-promocyjnych zamierza objąć przynajmniej 35 tysięcy podmiotów: pracodawców i przedsiębiorców, pracowników, rolników indywidualnych, uczniów, studentów i innych odbiorców działań.
Poznaj wskazówki Państwowej Inspekcji Pracy przydatne w celu przygotowania się do kontroli. Sprawdź prawa i obowiązki kontrolowanego i kontrolującego.
Zastępca Głównego Inspektora Pracy przedstawił informację na temat nowych form działań kontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) w dobie pandemii. W związku z trwającą pandemią COVID-19 i przedłużającym się, na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, okresem pracy zdalnej w urzędach administracji inspektorzy pracy przystąpili od 25 stycznia do prowadzenia kontroli w sposób zdalny i hybrydowy.
© Wydawnictwo Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.